מאגר
מידע
עזור
לאתר
לוגו
ברוכים הבאים לאתר "פישפיק" --- המדריך המלא לבניית אקווריום תמונה. --- בקרוב יועלו תמונות כפי שהאקווריום נראה היום.

הדבקת המיכל

בשלב זב יוסבר כיצד מתבצעת הדבקת האקווריום (המיכל) ומה הן מידות הזכוכית הנדרשות. ההדבקה נעשית כאשר דפנות האקווריום, גב האקווריום וחזית האקווריום מודבקים על הבסיס כלומר לא להדביק לשפת הבסיס אלה ישירות עליו. מעבר לכך יש להדביק לבסיס כאשר חזית וגב האקווריום סוגרות על הדפנות על מנת ליצור מבנה חזק, מצורף תרשים להבנה מעמיקה יותר.

דבר שיש לשים לו דגש מיוחד הוא שעובי החזית וגב האקווריום+רוחב הדפנה יהיה שווה לרוחב הבסיס נוסחה פשוטה לחישוב רוחב הדפנה הנדרש היא: רוחב האקווריום פחות פעמיים רוחב הזכוכית. תוכלו לראות בתרשים שהורדתי אפילו עוד 2 מ"מ לכל צד כדי להיות בטוח שהבסיס יכיל את כל החלקים. הנה תרשים לדוגמה במידות שאני בחרתי.

ממש לפניי שמתחילים להדביק הכנתי עבורכם מחשבון שמחשב לכם את עובי הזכוכית הנדרש על פי מידות האקווריום שאותן תזינו. מומלץ מאוד להוסיף לתוצאה 2 מ"מ ביטחון לעובי הזכוכית, אצלי לדוגמה אין 2 מ"מ ביטחון מכיוון שהזמנתי זכוכית 8 מ"מ וקיבלתי 6 מ"מ...כן כן עבדו עליי אבל לא נורא המחיר והיחס שקיבלתי היו ללא תחרות ועדיין האקווריום מחזיק מעמד תקופה ארוכה. כמובן במידה והחלטתם להוסיף 2 מ"מ לביטחון יש לבצע חישובים מחדש לגביי מידות הבסיס בהתאמה.

הדבקת האקווריום

שלב א: הדבקה ראשונה

על מנת לקבל הדבקה חזקה יש לנקות היטב את שפת הזכוכית מלכלוך, לא להשתמש במסיר שומנים רק לנקות במיים ולייבש היטב. נחפש בבית משטח עבודה ישר ויציב במקרה שלי השולחן בסלון ונניח עליו את הבסיס:

כעת יש למרוח פס של סיליקון על 2 הזכוכיות אותן אנחנו רוצים להדביק ולהדביק אותן כפי שהוסבר בהקדמה, שימו לב אם מוציאים את הסיליקון ישירות מהשפורפרת יוצא פס עבה מדיי ולכן ניתן להיעזר במזרק כפי שאני עשיתי וכך נקבל פס אחיד ויפה, מדד טוב לכמות נכונה היא שלאחר הדבקת הזכוכית הסיליקון יוצא החוצה. מומלץ ללחוץ את הזכוכיות כך שהן כמעט נוגעות זו בזו כלומר רווח של חצי מילימטר אך הדבר קשה מאוד לכן ביצעתי זאת לפי מראית העיין. לאחר ההדבקה יש להדביק את החיבורים עם מסקינגטייפ:

אחריי שהכל חובר יש לכוון את הזכוכית בעזרת לחיצה קלה של האצבעות בלבד כך שיצרו צורה מלבנית מושלמת וכך שהזכוכיות יושבות על הבסיס בדיוק מירבי כעת נבדוק בעזרת מד זווית או מכשיר יעודי אחר זוויות של 90 מעלות בכל פינה וכל מה שנותר לחכות לייבוש מלא של הסיליקון.

שלב ב:הדבקת קורות חיזוק

כעת נדביק את פלטות החיזוק באותה צורה בחלקו העליון של האקווריום להזכירכם 3 פלטות: 2 פינות ומרכז האקווריום, ניתן ללחוץ על הפלטות ידי הנחת כוסות מלאות במיים (תיהיו מקוריים קצת :) ) ונמתין שוב לייבוש מלא:

שלב ג: הדבקה שניה

בשלב זה האקווריום שלנו כבר ממש התחיל לקבל צורה, נמרח בין כל החיבורים בעזרת האצבע או בעזרת כלי יעודי אחר כמות נדיבה של סיליקון, יש לוודא שאין בועות אוויר, נוכל לחזור על התהליך מספר פעמים עד שנקבל פס עבה של סיליקון המחזק בין החיבורים. בנוסף ניתן למרוח שכבה דקה על החיבורים גם מהצד החיצוני כדי להיות בטוחים שלא יהיו נזילות:

ושוב החלק הקשה ביותר נמתין לייבוש מלא...אבל מלא!!! כן אני יודע זה קשה אתם כבר רוצים למלא אותו במיים לבדיקה אבל אף על פי שהסיליקון נראה יבש הוא עדיין רטוב מבפנים לכן מומלץ להמתין יום שלם.

שלב ד: בדיקת לחצים ונזילות

לאחר שהכל יבש והאקווריום גיבש צורה ומוכן נבצע בדיקה "קטנה", לא היינו רוצים שיהיו נזילות מכיוון שמעורב בכל העסק חשמל וזה פשוט מסוכן לכן נמלא את האקווריום במיים עד הסוף, עדיין שלם?נהדר!! כעת נבדוק האם יש נזילות בעזרת נייר, אם הנייר נרטב יש נזילה ויש לאטום אותה, לא נרטב? מצויין!! כעת יש להשאיר את האקווריום כשבוע במצב זה ולהתפלל חזק חחחחח, סתם בצחוק! אם עשיתם את כל השלבים הוא חזק מאוד ויחזיק את כמות המיים בקלות.

שלב ה: ניקוי עודפי סיליקון

טוב אם אתם כאן סימן שהשבוע עבר בהצלחה, כעת מה שנעשה בעזרת סכין חדה (מומלץ חתיכה של סכין יפני) ומיים נגרד ונשטוף את עודפי הסיליקון שנדבקו במהלך ההדבקה פעולה קצת מעצבנת אבל זה חלק מהעניין.

לא יאומן!! ממש סיימנו לבנות את המיכל לא רציני נכון? אני נזכר בילבלו לי את השכל בפורמים לא מומלץ!! מומלץ לקנות מאיש מקצוע, עם כל הכבוד לאנשי המקצוע עזבו אותכם שטויות, איש המקצוע בנאדם בדיוק כמוכם רק עם ידע וכעת שאני מעביר לכם את הידע תוכלו לעשות הכל לבד והאקווריום שעכשיו עומד בפינת הסלון הוא ההוכחה!!. לאחר שהתלהבנו מספיק נעבור לשלב הבא שבו נמנה את כל הציוד הנדרש להקמת אקווריום.

בחסות
תפריט
מחשבונים
עובי הזכוכית
נפח האקווריום
סטטיסטיקה
160614
צפיות מתאריך 19 בנובמבר 2008
:המלץ על האתר

Copyright © 2008 fishpic. All rights reserved

PageRank Checker - דירוג בגוגל מנהל    תנאי שימוש  כתוב לנו    קישורים