מאגר
מידע
עזור
לאתר
לוגו
ברוכים הבאים לאתר "פישפיק" --- המדריך המלא לבניית אקווריום תמונה. --- בקרוב יועלו תמונות כפי שהאקווריום נראה היום.

הרכבה-חיבור החלקים

שלב א: תליית המסגרת

בעזרת 2 חברים/מכרים/שכנים או סתם עוברי אורח נחזיק את מסגרת האקווריום צמוד לקיר במקום המיועד לתליית האקווריום (הערה חשובה: האקווריום שוקל הרבה אין לתלות אותו במקום שיסכן אותכם כמו מעל למיטה או משהו כזה לא הייתם רוצים שדבר כזה יפול עליכם), בעזרת הפלס נוודא כי הוא ישר לחלוטין ונסמן בעזרת עט את מיקום החורים. לאחר שסימנו את מיקום החורים נשלח את החברה הטובים להפסקת קפה ונקדח אותם בעזרת המקדחה.

אני הולך לספר לכם סיפור קצת לא מציאותי, מכיוון שאני גר בדירה ישנה מאוד שהקיר עשוי מחול עם צדפים במקום מלט (בחיי) בשעה שתיים עשרה בלילה שמעתי דפיקות חזקות על הדלת, מסתבר שבזמן שקדחתי את החורים המקדח עבר לבית של השכנה והפיל לה חצי קיר כמובן שהחורים נאטמו ונצבעו למניעת תביעה משפטית אבל הייתם צריכים לראות את הפרצוף של השכנה ואולי יותר מזה את הפרצוף שלי, בחיים שלי לא צחקתי ככה, טוב נחזור לענייננו.

לאחר שקדחנו את חורים נשרוק חזק לחברה הטובים על מנת שיחזיקו את המסגרת במקביל לחורים, נכניס את 8 ברגי הגמבו ושוב נבדוק עם הפלס כי המסגרת ישרה, רק לאחר שווידינו שהמסגרת ישרה לחלוטין נחזק את הברגים בעזרת הראצ'ט. נבריג בכל פעם כל אחד מהברגים קצת לפי הסדר עד לסגירה מלאה. זהו סיימנו את השלב הראשון והמסגרת תלוייה על הקיר בחוזקה:

שלב ב: יצירת נקודת חשמל

בחריץ שיצרנו מבעוד מועד בגב האקווריום בקורה התחתונה של המסגרת נשחיל את הכבל של המפצל. ניתן להיעזר במישהו שמבין קצת בחשמל על מנת לפרק את התקע להשחלה נוחה יותר של הכבל ולהחזיר אותו לאחר מכן.

לאחר שהשחלנו את התקע נדביק אותו בגב המסגרת צמוד ככל האפשר לפינת האקווריום. ההדבקה נעשית בעזרת מריחת שכבה נדיבה של סיליקון בגב המפצל ולחיצתו לכמה שניות, לאחר שהמתנו לייבוש מלא יש לנו נקודת חשמל מוכנה!! (לא לחבר לחשמל עדיין, ניתן לחבר רק על מנת לראות שהכל עובד ולנתק מכיוון ואנחנו הולכים להתעסק עם מיים בקרבת החשמל וכפי שכולכם יודעם מיים וחשמל הולך כמו אבטיח עם קטשופ-לא הולך!!). כך זה נראה לאחר ההדבקה:

שלב ג: התקנת גופי התאורה

נחבר את גופי התאורה לדלת המסגרת בעזרת התפסים שקיבלנו עם הגופים (נחזור על התהליך עם כל הגופים), שימו לב שיש למרכז את הגוף כך שכאשר מחובר אליו כבל החשמל עדיין יהיה ניתן לפתוח את הדלת ללא הפרעה הנה כמה תמונות להמחשת התהליך:

שלב ד: חיבור המאווררים לשנאי

בקטע זה החלטתי להתחיל באזהרה: אין לחבר את השנאי לחשמל עד לסיום החיבור על מנת למנוע התחשמלות. לאחר שנזהרנו ניגש לעבודה, תוכלו לראות כי לשנאי יש חוט דו-גידי (2 חוטים דבוקים למעשה שמעתה יקראו גידים), בשלב הראשון נחתוך את ה"בננה" של השנאי ונחשוף את 2 הגידים כאשר גיד אחד מינוס וגיד אחד פלוס, בחלק מהשנאים ישנו כיתוב על השנאי על מנת שתוכלו להבדיל בינהם במידה ולא הצלחתם להבדיל בינהם אל תדאגו מניסיון שלי עם מאווררים של 12 וולט הם אינם ניזוקים במידה וחיברתם בצורה שגוייה אלה פשוט לא עובדים לכן תוכלו למצוא את החיבור הנכון ע"י ניסוי וטעייה. לאחר שחשפשנו את החוטים בשנאי ניקח חוט חשמל דו-גידי נוסף (כמו של השנאי) באורך של מטר בערך, נחשוף את הגידים מ-2 צדדיו.

לאחר שחוט החשמל מוכן (החוט הנוסף באורך מטר) נחבר אליו את 2 המאווררים בצורה הבאה: 2 גידים מכל צד ל-2 החוטים של של מאוורר אחד, בטח שמתם לב שלמאוורר יש חוט אדום וחוט שחור הצבעים למעשה מייצגים פלוס ומינוס ולכן לאותו גיד שחיברנו את החוט האדום של מאוורר אחד נחבר גם את החוט האדום של המאוורר השני ונחזור על הפעולה לחוטים השחורים של המאווררים עם הגיד השני. בשלב הזה כמעט סיימנו וכל שנותר לנו הוא לחבר את הגידים של השנאי לאחד מהחיבורים של המאוורר.

חשוב שהחיבורים של הגידים לחוטי המאוורר לא יגעו אחד בשני כדי שלא ניצור קצר ולכן ניתן לעטוף כל חיבור בנפרד באיזולירבנד ולבסוף לעטוף הכל ביחד על מנת למנוע חדירה של מיים.

כעת נכוון את השנאי ל-12 וולט ונכניס לחשמל , המאווררים מסתובבים מצויין סיימתם ואפשר להמשיך הלאה במידה והמאווררים לא מסתובבים עולות בדעתי 2 סיבות: אפשרות ראשונה היא שהחיבורים של השנאי לחיבורים של המאוורר שבחרתם הפוכים כלומר חיברתם פלוס למינוס או להיפך לכן נסו להפוך חיבורים אלה, אפשרות שנייה היא שהשנאי לא מכוון ל-12 וולט.

שלב ה: הדבקת הקלקר

נמדוד את תחתית האקווריום ונחתוך את פלטות הקלקר בהתאם לגודל התחתית. לאחר שחתכנו את הקלקר נדביק אותו לתחתית האקווריום בעזרת הסיליקון. הדבקת הקלקר נועדה להקל על הזכוכית בנשיאת המשקל הרב ולאזן את הלחצים למניעת התבקעות הזכוכית.

לאחר שהסיליקון התייבש נניח את האקווריום בזהירות בתוך הבסיס התלוי, כך זה נראה לפניי חיבור הדלת הקידמית.

שלב ו: חיבור הדלת הקידמית

כעת כל מה שנותר לנו הוא לחבר את הדלת הקידמית שבנינו לחזית הבסיס התלוי בעזרת 2 צירי פרפר וכך תיראה הדלת הקידמית לאחר החיבור:

שלב אחרון: התקנת מגנט לתפיסת הדלת

כדי שהדלת תישאר סגורה ולא תיפתח נדביק בצדו הפנימי של הבסיס חתיכת עץ שעליו מוברגת חתיכת פח באותו גודל ומנגד במקביל לחתיכת הפח נחרוץ בדלת הקידמית בצדה הפנימי חריץ שבו נדביק מגנט חזק, כאשר נסגור את הדלת המגנט ימשך לחתיכת הפח וכך למעשה ישמור על הדלת סגורה.

זהו סיימנו את כל שלבי הבנייה ומכאן הכל עניין של טעם ונותר לנו רק להריץ את האקווריום, אני בחרתי באקווריום צמחייה מה שמייחד אקווריום כזה הוא שהאקווריום משתנה כל יום ואינו משעמם כמו אקווריום רגיל, יש לקחת בחשבון שלפניי הקמת אקוורים צמחייה יש לצבור ידע בנושא גידול הצמחייה בנוסף יש לקחת בחשבון עלויות נוספות כגון דשן נוזלי לצמחייה וכ'ו, אל תבהלו קונים את המצרכים האלה אולי פעמיים בשנה אבל זה שווה את המחיר, השלב הבא מראה כיצד עיצבתי את האקווריום שלי והיקמתי אקווריום צמחייה מדהים.

בחסות
תפריט
מחשבונים
עובי הזכוכית
נפח האקווריום
סטטיסטיקה
160610
צפיות מתאריך 19 בנובמבר 2008
:המלץ על האתר

Copyright © 2008 fishpic. All rights reserved

PageRank Checker - דירוג בגוגל מנהל    תנאי שימוש  כתוב לנו    קישורים