מאגר
מידע
עזור
לאתר
לוגו
ברוכים הבאים לאתר "פישפיק" --- המדריך המלא לבניית אקווריום תמונה. --- בקרוב יועלו תמונות כפי שהאקווריום נראה היום.

בניית דלת כיסוי לבסיס

על מנת שלא יראו את כל המכשור בתוך מסגרת העץ ובשביל שכל העניין יקבל באמת מראה של תמונה נבנה מסגרת נוספת, מסגרת זו תיראה כמו מסגרת של תמונה ותפקידה יהיה לשמש מעין דלת קידמית שמסתירה את הכל חוץ מהאקווריום. המסגרת תהיה ברוחב שמספיק לכיסוי נקודת החשמל בצד הימני ולכיסוי התאורה בחלקו העליון של האקווריום, המטרה היא שבמבט מקדימה נראה רק את האקווריום ולא את כל הבלאגן שהולך בפנים. מכיוון שקיימות דוגמאות רבות של מסגרות לתמונה גם כאן הכל עניין של טעם, הדוגמה שאני בחרתי לדלת הכיסוי דיי קלאסית ולמעשה מורכבת ממסגרת חיצונית ומן מסגרת פנימית שיוצרת מדרגה בחלק הפנימי ונותנת מראה כאילו החלק הפנימי שקוע יותר.

בניית דלת הכיסוי

שלב א: מדידת גודל המסגרת

בשלב הראשון נמדוד את חזית הבסיס התלוי לאקווריום שיצרנו (המסגרת הקודמת) במטרה שהשפה החיצונית של דלת הכיסוי תכסה בדיוק את חזית הבסיס, במידה והחלטתם לבנות במידות שאני בניתי אז המידות צריכות להיות 2 קורות באורך 96 ס"מ ורוחב 9 ס"מ ו-2 קורות באורך 55 ס"מ ורוחב 9 ס"מ.

שלב ב: חיתוך קורות העץ

כעת לאחר שיש בידינו את המידות על מנת לחבר את קורות המסגרת זו לזו יש צורך לחתוך את הקורות בזוויות של 45 מעלות כדי שיתחברו ויצרו מלבן מושלם, ישנם הרבה כלי עזר לסימון וחיתוך זוויות של 45 מעלות אך אני השתמשתי בשיטה דיי פרימיטיבית למען האמת. מה שעשיתי למעשה קיפלתי דף נייר ושפת המשולש שנוצר יוצרת לנו זוויות מושלמת של 45 מעלות. לאחר מכן לקחתי קורת עץ נוספת ובעזרתה כיוונתי את הנייר כך שהשפה שלו תהיה חופפת בצורה מושלמת לשפת הקורה אותה אני מעוניין לחתוך וסימנתי, לאחר ביצוע הסימונים בכל הקורות חתכתי אץ הקורות עם מסור ג'קסון.

שלב ג: הוספת מסגרת קישוט

כעת לאחר שהמסגרת החיצונית מוכנה נכין את המסגרת הפנימית היוצרת את הדוגמה. ליצירת המסגרת הפנימית נשתמש ברצועות עץ שהרוחב שלהן 2 ס"מ והעובי שלהן כחצי מעובי הקורות החיצוניות (ליצירת מראה שקוע). לכל אחת מהקורות החיצוניות שחתכנו נדביק רצועת עץ עם דבק, נחזק עם קלמרות ונמתין לייבוש מלא, מומלץ להסיר את עודפי הדבק עם סמרטוט רטוב בשלב זה כי הסרתו לאחר שהתייבש קשה מאוד:

לאחר ייבוש מלא נסמן את פסי העץ שהדבקנו לפי הזווית של 45 מעלות ונחתוך על פי סימון זה:

שלב אחרון: הדבקת וחיזוק המסגרת

בשלב זה כמעט סיימנו לבנות את המסגרת וכל מה שנותר הוא להניח את הקורות זו לצד זו הפוך, כלומר שהחלק האחורי של המסגרת למעלה למרוח דבק על שפת הקורות ולהדביק אותן זו לזו, ניתן להיעזר בחריצים של מרצפות הריצפה על מנת לכוון את הקורות כך שיצרו זווית של 90 מעלות או להשתמש בכלי המיועד לזה. לאחר שהדבק התייבש נחזק את החיבורים בעזרת אקדח סיכות וכך נראית חזית המסגרת וגב המסגרת.

במידה ונקודות הדבקה לא מושלמות ויש חריץ בין הקורות ניתן לערבב דבק עם נסורת מהחיתוכים שעשינו ולכסות אותן. כעת לאחר שדלת הכיסוי מוכנה נשייף אותה עם נייר זכוכית על מנת להכין אותה לצביעה, חשוב להסיר כשמשייפים את כל שאריות הדבק, פגמים , שריטות וכו' כדי שלא יבלטו לאחר הצביעה. כל מה שנותר הוא לצבוע את דלת הכיסוי ובהמשך יוסבר כיצד מחברים את הדלת לבסיס של האקווריום.

בחסות
תפריט
מחשבונים
עובי הזכוכית
נפח האקווריום
סטטיסטיקה
160607
צפיות מתאריך 19 בנובמבר 2008
:המלץ על האתר

Copyright © 2008 fishpic. All rights reserved

PageRank Checker - דירוג בגוגל מנהל    תנאי שימוש  כתוב לנו    קישורים