מאגר
מידע
עזור
לאתר
לוגו
ברוכים הבאים לאתר "פישפיק" --- המדריך המלא לבניית אקווריום תמונה. --- בקרוב יועלו תמונות כפי שהאקווריום נראה היום.

בניית הבסיס

הגענו לשלב המעשי, הרעיון הוא לבנות מסגרת עץ ברוחב 19 ס"מ שתהיה תלויה על הקיר ולמעשה תהווה בסיס חזק שבתוכו יונח האקווריום וייתן לאקווריום מראה של תמונה.

בניית הבסיס

שלב א: הכנת הקורות

חיבור הקורות נעשה כאשר 2 הקורות הקצרות סוגרות על הקורות הארוכות ולא הפוך על מנת שהמסגרת תיהיה חזקה מספיק כדי לתמוך במשקל הרב, כדי לחבר את הקורות בצורה החזקה ביותר ולקבל מסגרת יציבה יש לקדוח בעזרת מקדחה שבעה חורים לברגים בקורות הקצרות בשני הקצוות כאשר מחזיקים אותן בזווית של תשעים מעלות עם הקורות הארוכות, מומלץ להיעזר באדם נוסף.

מומלץ לשרטט לפניי את מיקום הקדחים על הקורות על מנת למנוע טעויות, הקדחים צריכים להיות במרחק 1.5 ס"מ מקצה הקורה ובמרחק 2 ס"מ אחד מהשני, יש לקדוח את החור עד למעבר מלא של המקדחה את הקורה הקצרה ועד שהמקדח מתחיל להיכנס לקורה הארוכה כחצי ס"מ.

הערה חשובה: קדיחת החורים הוא עסק מלכלך מאוד בבקשה ממכם תשתדלו לבצע זאת מחוץ לבית ולא בתוך הבית כפי שאני עשיתי, העימות עם בת הזוג יכול להיות לא נעים, חבל לישון בלילה על הספה.

שלב ב: חיבור הקורות

לאחר שקדחנו את כל הקדחים הנדרשים (בדיוק מירבי כמובן), נמרח שכבת דבק לעץ בין הקורות, נניח את הקורות זו על זו ונבריג את הברגים בעזרת מברגה, יש להתאים את עוצמת המברגה כך שהבורג יכנס כמילימטר בתוך העץ, במידה ואין ברשותכם מברגה ניתן להשתמש במברג פיליפס כפי שאני עשיתי, פעולה קשה ביותר אני חייב לציין שבעקבותיה באות לידי ביטוי שעתיים של הרמת משקולות במכון כושר כל יום (או בקיצור צריך ידיים כמו של אלי אנה). לאחר הרכבת הפאזל יש לשייף את המסגרת עם נייר שיוף לקבלת מראה חלק ואחיד.

שלב ג: יצירת כניסה לכבל של נקודת החשמל

כדי שנוכל בהמשך ליצור נקודת חשמל בתוך המסגרת, נחרוץ בקורה התחתונה בפינה הימנית הפנימית של המסגרת חריץ, דרך חריץ זה יועבר כבל החשמל בהמשך.
כך יושחל הכבל:

שלב ד: חיתוך דלת תחזוקה

על מנת שנוכל לבצע את עבודות התחזוקה השוטפות באקווריום בקלות ניצור דלת בחלק העליון של המסגרת, דלת זאת תהיה בעתיד גם הבסיס של מערכת התאורה שנבנה. כדי שנרוויח קצת מקום בחלקו העליון של האקווריום לתאורה שנבנה בהמשך אני ממליץ ליצור דלת זו מקורת עץ דקה יותר מהקורה של מסגרת הבסיס אני בחרתי בקורת עץ בעובי סנטימטר וחצי ניתן לראות את ההבדל בעובי הקורות בתמונה. כמובן שניתן במקום לחשב את גודל המסגרת בהתאם ולשמור מספיק מקום לתאורה בחלקו העליון של האקווריום.

בנוסף מכיוון שהקיץ אצלנו חם מאוד והטמפרטורה במיים מגיעה ל-30 מעלות ניתן להוסיף 2 מאווררים מובנים בתוך דלת הכיסוי כפי שאני עשיתי, להפתעתי המאווררים האלה עושים עבודה מעולה למרות גודלם הקטן ושומרים על טמפרטורה נמוכה גם בימי הקיץ החמים ביותר.
בשלב הראשון נחתוך בעזרת מסור ג'קסון חתיכה ברוחב 13ס"מ ואורך 77 ס"מ במרכז הקורה העליונה.

כעת נניח את החתיכה שחתכנו על קורת העץ הדקה, נסמן ונחתוך את הקורה הדקה בדיוק באותו הגודל של החתיכה שחתכנו. לאחר שבדקנו שהחתיכה מתאימה למקומה נניח בפינות החיצוניות של החתיכה הדקה את המאווררים נסמן ונחתוך.

נדביק את המאווררים בעזרת סיליקון ונמתין לייבוש, אפשרות שעלתה לי אחריי זה בראש היא לחבר אותם בעזרת מגנטים לקורה כך שבעתיד נוכל להחליף אותם בצורה קלה יותר בכל מקרה לומדים מניסיון וכך זה נראה לאחר ההדבקה, ייבוש מלא וצביעה:

לאחר שהדלת מוכנה נחבר אותה בעזרת 2 צירי פרפר. על מנת שהדלת במצב סגור תשמור על מבנה המסגרת נבריג 2 תומכות בקורה העליונה שימנעו מהדלת ליפול מטה תומכות אלה יכולות להיות זווית ברזל או פשוט בורג, זהו הדלת מוכנה! (התמונות של דלת התחזוקה מורכבת צולמו לפניי הרכבת המאווררים).

שלב ה: צביעת המסגרת

בשלב זה נצבע את המסגרת, מספר הידיים הוא עניין של טעם אני צבעתי ב-3 ידיים הנה התוצאות:

שלב ו: צביעת המשולשים וזוויות החיזוק

טוב מכיוון שאנחנו מקצוענים בעבודה ולא "חאפרים" נצבע את זוויות החיזוק והמשולשים שמחברים את המסגרת לקיר בצבע חום שיתאים לצבע המסגרת, צבע זה גם ימנע חלודה בעתיד במידה ויהיה מגע עם מיים. נשתמש בצבע ספריי לברזל, יש להחזיק את הבקבוק כ-30 ס"מ ואז לרסס ניתן לחזור על הפעולה פעם נוספת לאחר ייבוש מלא כדי לקבל מראה נקי יותר.

שלב ז: חיבור המשולשים למסגרת

המשולשים הם למעשה התושבת של המסגרת על הקיר. על החלק האחורי של המסגרת נניח את המשולש במקומו, נסמן את מיקום החורים, נקדח 6 קדחים בכל פינה, נמרח דבק , נניח את המשולשים בדיוק המירבי ונבריג את הברגים.

שלב אחרון: חיבור זוויות חיזוק למסגרת

אף על פי שהמסגרת שיצרנו חזקה מספיק לא כדאי להיסתכן עם 150 קילו שתלויים על הקיר לכן בחלק הפנימי של המסגרת בין כל חיבור של שתי קורות נבריג 2 זוויות חיזוק על מנת שנוכל לישון רגועים בלילה ושלא נמצא את עצמנו בבוקר בשלולית.

זהו סיימנו ויצרו בסיס שיחזיק את האקווריום על הקיר בביטחה קדימה תמשיכו לחלק הבא שבו אנחנו בונים דלת כיסוי לבסיס.

בחסות
תפריט
מחשבונים
עובי הזכוכית
נפח האקווריום
סטטיסטיקה
160605
צפיות מתאריך 19 בנובמבר 2008
:המלץ על האתר

Copyright © 2008 fishpic. All rights reserved

PageRank Checker - דירוג בגוגל מנהל    תנאי שימוש  כתוב לנו    קישורים